Зімовыя Дні адкрытых дзвярэй пачнуцца ў БДУ 26 снежня

27 Dec, 2016.

kopiya-sm_full-aspx
Першымі ў гэты дзень будучых абітурыентаў сустрэнуць на факультэтах сацыякультурных камунікацый і хімічным. На наступны дзень, 27 снежня, сваіх гасцей будуць саветы бачыць у Ліцэі БДУ, Дзяржаўным інстытуце кіравання і сацыяльных тэхналогій.
Факультэты біялагічны і даўніверсітэцкай адукацыі, а таксама Інстытут тэалогіі імя святых Мяфодзія і Кірылы прымуць школьнікаў 28 снежня.
На факультэтах філасофіі і сацыяльных навук, фізічным, юрыдычным абітурыентаў чакаюць 4 студзеня.
Самым насычаным для старшакласнікаў стане 5 студзеня. Ім будуць рады 10 факультэтаў і інстытутаў БДУ: геаграфічны, гістарычны, прыкладной матэматыкі і інфарматыкі, радыёфізікі і камп’ютарных тэхналогій, філалагічны, эканамічны, Інстытут журналістыкі, Інстытута бізнесу і менеджменту тэхналогій, Міжнародны экалагічны інстытут імя А.Д. Сахарава і юрыдычны каледж.
Выкладчыкі механіка-матэматычнага факультэта сустрэнуцца са школьнікамі 6 студзеня, а на факультэце міжнародных адносін — 14 студзеня.