Аб’явы

БЕЛАРУСКІ ДЗЯРЖАЎНЫ ЎНІВЕРСІТЭТ
АБ’ЯЎЛЯЕ КОНКУРС
на замяшчэнне пасад:
ЗАГАДЧЫКАЎ КАФЕДРАЎ: тэарэтычнай фізікі і астрафізікі;
лазернай фізікі і спектраскапіі; тэа­рэтычнай і прыкладной механікі; карпаратыўных фінансаў; раманскага мовазнаўства.
ПРАФЕСАРАЎ КАФЕДРАЎ: міжнародных адносін; дзяржаўнага кіравання.
ДАЦЭНТАЎ КАФЕДРАЎ: тэорыі функцый; тэарэтычнай і прыкладной механікі; батанікі; фізікі і аэракасмічных тэхналогій; гісторыі журналістыкі і менеджменту СМІ; тэлебачання і радыёвяшчання; тэх­налогій камунікацыі; стылістыкі і лі­тара­турнага рэдагавання; раманскага мовазнаўства; гісторыі беларускай мовы; рыторыкі і методыкі выкладання мовы і літаратуры; гісторыі беларускай літаратуры; дзяржаўнага кіравання.
СТАРШЫХ ВЫКЛАДЧЫКАЎ КАФЕДРАЎ: ядзернай фізікі; шматпрацэсарных сістэм і сетак; квантавай радыёфізікі і оптаэлектронікі; інфарматыкі і камп’ютарных сістэм; сістэмнага аналізу і камп’ютарнага мадэлявання; фізікі і аэракасмічных тэхналогій; фізічнага выхавання і спорту; тэлебачання і радыёвяшчання; перыядычнага друку; тэорыі і методыкі выкладання рускай мовы як замежнай; германскіх моў; дзяржаўнага кіравання.
Тэрмін конкурсу – адзін месяц з дня апублікавання аб’явы.
Адрас: 220030, г. Мінск, вул. Бабруйская, 5а, упраўленне кадраў, тэл. 209-54-36.

ІНСТЫТУТ БІЗНЕСУ БДУ
АБ’ЯЎЛЯЕ КОНКУРС
на замяшчэнне пасад:
ЗАГАДЧЫК КАФЕДРЫ інавацыйнага кіравання.
ДАЦЭНТ КАФЕДРЫ міжнароднага бізнесу.
ДАЦЭНТ КАФЕДРЫ інавацыйнага кіравання.
ДАЦЭНТ КАФЕДРЫ маркетынгу.
СТАРШЫ ВЫКЛАДЧЫК КАФЕДРЫ эканомікі і менеджменту.
СТАРШЫ ВЫКЛАДЧЫК КАФЕДРЫ бізнес-адміністравання.
Тэрмін конкурсу – адзін месяц з дня апублікавання аб’явы.
Адрас: 220004, г. Мінск, вул. Шпалерная, 7, Дзяржаўная ўстанова адукацыі «Інстытут бізнесу Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта», тэл. 306-00-27, 306-00-28.
Е-mail: sbmt@sbmt.by, http://www.sbmt.by, mail@e-edu.by