II Міжнародны конкурс стартап-праектаў «BizTech BSU StartUp Contest» пройдзе ў БДУ

5 Apr, 2018.

Мерапрыемства накіравана на аказанне дапамогі моладзі ў прасоўванні і рэалізацыі ідэй, развіццё прадпрымальніцкага мыслення і прыцягненне прадстаўнікоў бізнес-супольнасці да ўдзелу ў адукацыйных праектах універсітэта.

Удзельнікамі конкурсу могуць стаць школьнікі, студэнты, маладыя навукоўцы і прадпрымальнікі, якія ўжо маюць стартап-праект на любой стадыі яго развіцця.

Моладзевыя ідэі ацэняць прадстаўнікі бізнес-супольнасці і выкладчыкі эканамічнага факультэта БДУ. Стартапы будуць падзелены на пяць катэгорый: “BizTech Юніёр” (для школьнікаў), сацыяльна значныя, адукацыйныя, глабальныя і фінтэх-стартапы.

Стваральнікі найлепшых праектаў атрымаюць падтрымку спонсараў. Так, пераможцы конкурсу змогуць прайсці стажыроўку ў кампаніях, прадстаўнікі якіх выявяць цікавасць да моладзевых распрацовак.

Таксама беларускі бізнес-інавацыйны цэнтр EEN Belarus паспрыяе ў размяшчэнні праектаў у Еўрапейскай сетцы падтрымкі трансферу тэхналогій, развіцця прадпрымальніцтва і ўсталявання партнёрстваў у галіне навуковых даследаванняў (Enterprise Europe Network – EEN).

Прыём заявак па форме і прэзентацыі праектаў у адпаведнасці з прапанаванымі рэкамендацыямі ажыццяўляюцца да 20 красавіка.

Характэрна, што па жаданні канкурсантаў яны арымаюць магчымасць бясплатна апублікаваць тэзісы сваіх дакладаў у зборніку матэрыялаў канферэнцыі. Пройдзе яна ў рамках мерапрыемства з 24 па 27 красавіка. Пра свой намер варта ўказаць у рэгістрацыйнай форме. З патрабаваннямі да афармлення тэзісаў можна азнаёміцца тут.

Абарона праектаў і адбор фіналістаў адбудзецца 11 мая. Пераможцаў вызначаць 18 мая.

Арганізатарам мерапрыемства выступіў эканамічны факультэт БДУ сумесна з Паркам высокіх тэхналогій.