Растопім лёд разам! (+відэа)

24 Nov, 2015.

День студента БГУ Растопим лёд вместе Профсоюз студентов

Дзень студэнта – гэта зусім не фармальнасць, а ўзрушальнае і ўнікальнае свята. За сваё жыццё мы адзначаем яго ўсяго некалькі разоў і таму павінны рабіць гэта па-асабліваму і максімальна маштабна, а яшчэ лепш – з карысцю. Такога ж меркавання прытрымваецца і пярвічная прафсаюзная арганізацыя студэнтаў БДУ.

17 лістапада 2015 г. у СДЮШАР па фігурным катанні на каньках “пярвічка” сабрала студэнтаў, працаўнікоў і кіраўніцтва БДУ, каб зрабіць гэты дзень сапраўды святочным і запамінальным.

Усё дзеянне разгортвалася непасрэдна на лядовай арэне. Спачатку студэнтаў павіншавалі рэктар БДУ акадэмік Сяргей Абламейка, старшыня Беларускага прафсаюза працаўнікоў адукацыі і навукі Аляксандр Бойка і старшыня студэнцкага прафкама Вольга Локцева. Найлепшых прафсаюзных лідараў яны ўзнагародзілі граматамі і падарункамі.

День студента БГУ Растопим лёд вместе Профсоюз студентов Пасля афіцыйнага адкрыцця запрошаныя таксама сталі на канькі і далучыліся да пярэстага натоўпу студэнтаў на лёдзе.

Фіналісты фэсту эстрады БДУ сваімі выступленнямі традыцыйна зарадзілі публіку выдатным настроем. Акрамя таго, можна было праверыць удачу і выйграць прызы ад прафсаюзнай арганізацыі студэнтаў БДУ і партнёра мерапрыемства кампаніі Daroo. Пацешылі і вясёлыя міньёны на каньках.

День студента БГУ Растопим лёд вместе Профсоюз студентовАле на гэтым неспадзеўкі не скончыліся.

Са сцэны віншаванні прагучалі і ад саміх навучэнцаў БДУ: на мове сваёй краіны гасцей павіншавалі студэнт 1 курса юрыдычнага факультэта Пучкоўскі Уладзіслаў (Беларусь), студэнтка 2 курса факультэта міжнародных адносін Ніша (Мазамбік), аспірантка 2 года навучання Інстытута журналістыкі Чжань Хаянь (КНР).

Здзівілі публіку зачаравальныя выступленні прафесійных фігурыстаў – майстроў спорту, прызёраў, пераможцаў рэспубліканскіх і міжнародных спаборніцтваў, удзельнікаў зборнай нацыянальнай каманды Беларусі: Таццяны Данілавай і Мікалая Каменчука, Андрэя Міхальчука, Дар’і Батуры.

День студента БГУ Растопим лёд вместе Профсоюз студентов

Таксама адмысловымі гасцямі для ўсіх удзельнікаў свята сталі хакеісты ХК “Дынама-Мінск” Аляксандр Мацярухін, Дзмітрый Мялешка, Дзмітрый Буйніцкі і Яўген Лісоаец, якія павіншавалі студэнтаў з іх прафесійным святам, пакінулі аўтографы і правялі майстар-клас для ўсіх ахвотнікаў. Яшчэ адным падарункам для студэнтаў стала выступленне Сашы Нема, як заўсёды, пазітыўнае і энергічнае.

Саша Немо День студента БГУ Растопим лёд вместе Профсоюз студентов

Наперадзе студэнтаў чакаюць “суровыя” ўніверсітэцкія будні – пары, залікі і іспыты. Але галоўнае, як заўважыла Вольга Локцева, па-сапраўднаму пражыць студэнцкія гады: сабраць усе ўражанні і выкарыстоўваць усе магчымасці.

Пярвічная прафсаюзная арганізацыя студэнтаў БДУ яшчэ раз віншуе ўсіх са святам і ўжо пачынае думаць, чым пацешыць студэнтаў у наступным годзе.

Надзея КРАЎЧУК

Фота з сацыяльных сетак